Mocno spóźniona ale JEST!

W dniu 6 marca 2015 r. najdłuższy w Polsce tor halowy Racing Center Warsaw obchodził swoje 5 urodziny.

Z tej okazji, na nowej konfiguracji toru odbyły się zawody, na które zaproszonych zostało 50-ciu najlepszych zawodników edycji zawodów RCW CHALLENGE. Wśród zaproszonych znalazło się dwóch zawodników ViR Team Racing Poland – Alek Musialik oraz Prezes Team’u Sławek Musialik. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a poziom umiejętności kartingowych zawodników był bardzo wysoki.

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wagowych: Junior, Senior i Max. W ramach zawodów przewidziane były dla wszystkich jedne kwalifikacje (12 okrążeń) i wyścig finałowy (38 okrążeń). Ponadto, formuła wyścigu finałowego przewidywała dla każdego zawodnika obowiązkowych 5 zjazdów do alei serwisowej (pit stop).

Alek startował (jak zawsze) w kategorii Junior. Po udanych kwalifikacjach zajął 3-cie pole startowe w wyścigu finałowym i zanosiło się na poprawę pozycji w wyścigu finałowym. Slawek startował w kategorii Max (również jak zawsze), w kwalifikacjach miał awarię silnika i nie przejechał wszystkich przewidzianych w kwalifikacjach okrążeń, ale uzyskany najlepszy czas okrążenia pozwolił mu na start w wyścigu finałowym z 9-tej pozycji. W wyniku zaciętej rywalizacji na torze, na zdecydowanie słabszym gokarcie od pozostałych, Alek musiał uznać przewagę rywali i ostatecznie wyścig finałowy kategorii Junior ukończył na 7 pozycji. Natomiast Sławek po udanym starcie zyskał jedną pozycję na drugim okrążeniu. Potem stopniowo nadrabiał do czołówki uzyskując drugi najlepszy czas wyścigu, a tym samym uzyskał czwarty czas toru.

Ostatecznie ukończył cały wyścig na 5-tej pozycji z niewielką startą do czołówki oraz pozycji, która dawała by mu miejsce na podium.

Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem medali dla wszystkich zawodników i uczczeniem 5-tej rocznicy Toru RCW wielkim tortem oraz mega wielkim szampanem.Dziękujemy RCW za wyjątkową zabawę i życzymy świętowania kolejnych rocznic! Jednocześnie czekamy na zapowiedziane przez RCW w niedalekiej przyszłości kolejne zawody drużynowe RCW-500, w których ostatnio ViR Team zajął 2 miejsce.

Do zobaczenia na torze!

Link do urodzinowej galerii <link>

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl