Już w czerwcu odbędzie się druga edycja Polish Karting Masters na torze Kart1 w Siedlcach na doskonale przygotowanym sprzęcie (m.in. nowe paski i opony). Wśród nagród MINI Cooper S na weekend, ekstremalne jazdy na torze od InterCars i wiele innych. Podczas zawodów na torze powstanie także miasteczko MINI (strefa dla dzieci, jazdy testowe MINI, itp.). Nie pozostaje zatem nic innego jak zapisać się (www.facebook.com/pages/Polish-Karting-Masters) i wziąć udział tej imprezie pełnej emocji i świetnej zabawy.

PKM_2015_001Powraca Polish Karting Masters To już pewne. W dniach 20-21 czerwca na zewnętrznym torze Kart1 w Siedlcach odbędzie się druga edycja zawodów, które w zeszłym roku przyciągnęły najlepszych kierowców pośród amatorów kartingu w kraju. Zeszłorocznym sukcesem organizatorzy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Dodatkowego rozmachu całej imprezie dodało pozyskanie sponsora tytularnego – Bawaria Motors dealer MINI oraz sponsora strategicznego InterCars. Organizator już teraz chwali się, że główną nagrodą jest zatankowany pod korek „MINI Cooper S” o mocy 190 koni, którym zwycięzca będzie mógł poszaleć bez przyzwoitki w wybrany przez siebie weekend. Nieoficjalnie udało nam się też dowiedzieć, że Inter Cars przygotowuje zestaw nagród, którymi będą przejazdy supersamochodami takimi jak Ferrari, czy Porsche na zamkniętym torze. To coś wyjątkowego, bo to znacznie więcej niż puchary, wpisowe na zawody, bądź drobne gadżety, do wygrywania których już zdążyliśmy się przyzwyczaić .Takich nagród na amatorskich imprezach w Polsce jeszcze nigdy nie było.PKM_2015_002

Choć nagrody są niezwykle atrakcyjne, to nie najważniejsze, bo Polish Karting Masters to przede wszystkim ściganie i to w najlepszym wydaniu. Na liście startowej już dziś można znaleźć kierowców, którzy wygrywali edycje amatorskich lig, stawali na podium w amatorskich zawodach rangi mistrzowskiej a nawet brali udział w słynnym KWC, czyli amatorskich mistrzostwach świata. Napisać, że przyjadą najlepsi z najlepszych, to jakby o Bugatti Veyron napisać, że ma całkiem mocny silnik. Prawda jest taka, że przy tej stawce trzeba będzie wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by powalczyć o dobry wynik. A to przecież nie koniec zapisów. Wciąż są wolne miejsca na liście startowej. Podobnie jak rok temu, tak i tym razem wszystkie gokarty otrzymają nowe paski i komplety nowych opon z miękkiej mieszanki. Jakby tego było mało, mechanicy z toru Kart1 od dawna ma opinię tych, którzy na zawody przygotowują najrówniejszy sprzęt. Oznacza to tyle, że o wyniku na torze zdecydują wyłącznie umiejętności kierowców. I nie będzie żadnych wymówek, że „wózek nie zbierał się z dołu”.PKM_2015_003

W tym roku Polish Karting Masters to jednak coś znacznie więcej niż tylko ściganie. MINI zbuduje obok toru swoje mini miasteczko (a w zasadzie to MINI miasteczko) ze strefą relaksu i mini placem zabaw dla najmłodszych, gdzie mamy i dzieci będą mogli ochłonąć po emocjach związanych z kibicowaniem swoim bohaterom. Ponadto MINI udostępni do jazd testowych kilka samochodów ze swojej oferty. Dzięki temu każdy będzie mógł się przekonać, jak naprawdę wygląda gokartowa frajda z jazdy obiecywana przez MINI. Oprócz tego grill, napoje no i koniecznie mnóstwo niezapomnianych emocji. Zapowiada się prawdziwe święto amatorskiego kartingu na otwartym powietrzu. Jeśli jeszcze nie ma Was na liście startujących a nie brakuje Wam ambicji i woli walki, to chyba czas to zmienić.

Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem: www.facebook.com/pages/Polish-Karting-Masters

Zapraszamy.

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl