16 maja spędziliśmy czas na torze kartingowym w Starym Kisielin. Odbyliśmy szkolenie z jazdy profesjonalnymi gokartami zorganizowane przez Kart Trening System.

Szkolenie polegało między innymi na zapoznaniu się z budową wyczynowego gokarta, poznaniu zasady jego działania oraz ustawień. Dowiedzieliśmy się także jak prawidłowo prowadzić gokarta. Jednakże największe wrażenie wywarła na nas jazda po prawdziwym torze wyścigowym.

Na gokartach halowych jeździmy od jakiś 6 -7 lat, więc można powiedzieć, że mamy dosyć spore doświadczenie. Jednak prowadzenie gokarta wyczynowego to przeskok o kilka poziomów wyżej. Czuliśmy, że Nasza przygoda z kartingiem zaczyna się od nowa.

OPELNAFTOWA TEAM na szkoleniu KTS #1OPELNAFTOWA TEAM na szkoleniu KTS #2

Wrażenia? Są nie do opisania. Kilku godzinny powrót do domu przebiegał w ogólnej atmosferze dyskusji na temat jazdy. Jesteśmy zszokowani prędkością, przyczepnością oraz przeciążeniami, które nam towarzyszyły podczas prowadzenia gokarta. Ktoś z Nas powiedział: „wreszcie nie walczę z gokartem, tym razem to on mnie teraz słucha”. Po prostu zamknęliśmy się na parę godzin w innym świecie. W świecie, w którym była tylko prędkość, ryk silnika oraz nie wyobrażalna przyczepność! Cudowny świat, który wciąga bardzo, bardzo mocno!

Zapraszamy na Nasz Fun Page, gdzie możecie śledzić nasze wyścigowe podboje.

Opelnaftowa Team

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl