3. grudnia na torze Autodrom w Sosnowcu po raz czwarty stanęły w szranki kartingowe duety. Choć lista startowa JMP Racing Team Challenge IV zawierała 12 zgłoszeń, ostatecznie do zawodów przystąpiło 11 zespołów. Wśród nich byli zarówno zawodnicy obyci z formułą „drużynówek” organizowanych przez zabrzański zespół kartingowy, jak i kierowcy debiutujący w naszej imprezie.

Po raz pierwszy od czasu wznowienia cyklu Team Challenge pod koniec 2014 roku kwalifikacje odbyły się w kierunku przeciwnym do tego, w którym zazwyczaj jeżdżą osoby odwiedzające sosnowiecki obiekt. Pole position zdobył Opelnaftowa Team w składzie Jakub Całek/Sergiusz Madej.

Dzikie-Wieprze-górą-podczas-JMP-Racing-Team-Challenge-IV-4

Półfinały stały pod znakiem zaciętej rywalizacji i dużych emocji – nie tylko na torze, ale i podczas zmian w pit-stopach. Do finału kwalifikowały się wyłącznie 4 najlepsze teamy z każdego biegu. W przedfinale A oglądaliśmy dominację Opelnaftowa Team, którego oba duety minęły metę na pierwszych dwóch miejscach. Przedfinał B padł łupem Dzikich Wieprzy, które finiszowały przed dwójką Kart Training System.

To, co można było zobaczyć w przedfinale, zaostrzyło apetyt na wyścig finałowy. Tradycyjnie po starcie doszło do kilku kontaktów, z których jeden zakończył się blokadą nitki toru na podjeździe. Sprawne działanie obsługi toru pozwoliło jednak na kontynuowanie zmagań bez konieczności przerywania wyścigu. Po 20 minutach wszystko było jasne. IV edycję JMP Racing Team Challenge wygrały Dzikie Wieprze w składzie Kamil Kruszyna/Tomek Krakowski. Jako drudzy metę minęli Jakub Korbela i Maciej Ryfa, startujący w barwach Kart Training System. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Maciej Czerwiński i Tomasz Ferdin z Opelnaftowa Team, którzy uratowali dobry rezultat mimo problemów technicznych w biegu finałowym.

Dzikie-Wieprze-górą-podczas-JMP-Racing-Team-Challenge-IV-7

Marek Piechuła: „Mogę spokojnie powiedzieć, że były to udane zawody. Po raz kolejny teamy licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie. 11 zespołów to niezły wynik. Cieszę się, że uczestnicy byli zadowoleni i mam nadzieję, że po raz kolejny wezmą udział w naszej imprezie.

V edycja odbędzie się tuż po Nowym Roku – 4. stycznia. Areną zmagań tradycyjnie będzie Autodrom Sosnowiec. Liczymy, że uda nam się pobić rekord zgłoszeń, który został ustanowiony podczas II edycji. Wówczas – o ile mnie pamięć nie myli – wystartowało 14 teamów. V edycja będzie takim małym jubileuszem naszego przedsięwzięcia. Rozmawiamy z różnymi firmami zachęcając je do włączenia się w organizację Team Challenge. Chcemy, by następne zawody były czymś wyjątkowym nie tylko dla nas, ale i dla zawodników.

Gratuluję zwycięzcom. Wszystkie zespoły pokazały dzisiaj klasę i wysoki poziom. Szóste miejsce JMP Racing to było maksimum, jakie mogliśmy w tych zawodach osiągnąć. Postaramy się, by następnym razem powrócić do walki o podium.”

Tekst & Zdjęcia: JMP Racing

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl