Już niedługo, na jednym z łódzkich torów kartingowych, rusza Akademia Kartingowa, której celem będzie pomoc w stawianiu pierwszych kroków w kartingu halowym. Instruktorem tej Akademii będzie znany w całym kraju kierowca - Artur Pel a szkolenia będą odbywały się na torze Racing Center Łódź.

PK - Skąd pomysł na Akademię?

Artur Pel - Wiele osób mnie pytało, jak można nauczyć się jeździć poprawnie i szybko. Jest kilka sposobów żeby to osiągnąć, ale najlepiej jest robić to pod okiem instruktora.

PK - Od kilku lat śledzimy Twoją karierę kartingową, brałeś udział w wielu zawodach i w większości z nich stawałeś na podium. Skąd te sukcesy?

AP - Spędziłem setki godzin na torach kartingowych w całym kraju. Przez długi okres sprawdzałem, która technika jazdy będzie najodpowiedniejsza na danym obiekcie. Wydałem również sporo pieniędzy aby moje treningi przyniosły założony cel.

PK - Jaki jest cel Akademii?

AP - Akademia stworzona wspólnie z Racing Center Łódź ma za zadanie przyspieszyć rozwój dzieci w sporcie kartingowym, ale nie tylko dzieci. Każdy, kto chce pokochać ten sport może przyjść po poradę. Ten sport to dobra inwestycja na przyszłość, gdyż pozwala rozwijać swoje umiejętności w prowadzeniu szybszych i większych pojazdów.

PK - Kiedy startuje Wasz projekt?

AP - Zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie ze mną, które odbędzie 13 lutego 2016 o godz. 12.45 na torze RCŁ na ul. Wydawniczej 5. Wspólnie będziemy ustalać wszystkie szczegóły związane ze spotkaniami.

Zapraszam - Artur Pel

Więcej informacji - Facebook

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl