34 zawodników pojawiło się na starcie inauguracyjnej rundy sezonu 2016 Kieleckiej Ligi Kartingowej. Niezwykle zaciętą walkę rozstrzygnął na swoją korzyść Jakub Olechowski. Nagrody i puchary wręczono w 7 kategoriach, a rywalizować o nie mógł każdy chętny. Zawody oficjalnie wystartował wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak, który objął patronat nad KLK.

Rozpoczęty sezon jest już szóstym w historii kieleckiego toru F1GOKART. W Kieleckiej Lidze Kartingowej startują amatorzy kartingu niezależnie od wieku, płci czy wagi. Szanse wyrównywane są poprzez doważanie gokartów do 85 kilogramów oraz system kwalifikacji, w którym każdy zawodnik jedzie trzema tymi samymi gokartami – każdym po trzy okrążenia.

Walka o tysięczne sekundy rozpoczęta #2

Walka w "czasówce" toczy się na tysięczne części sekundy i nieraz zdarza się, że zawodnicy "wykręcają" identyczne rezultaty. Najszybszy w piątek okazał się Jakub Olechowski, a za nim przyjechali Mateusz Matys oraz Mateusz Cieślicki. Pierwszą szóstkę kwalifikacji dzieliła 1 dziesiąta sekundy.

Każdy z zawodników, biorących udział w "czasówce" jechał następnie dwa wyścigi finałowe, w których nie liczył się czas, a miejsce. W najszybszym finale pierwsza trójka utrzymała swoje miejsca i ostatecznie całe zawody wygrał Olechowski, który jednocześnie został najlepszym Juniorem, a zatem zawodnikiem do 18 roku życia. Nagrodą w tej klasyfikacji jest weekend wyścigowy w kategorii Hobby Rotax Max Challenge Polska z profesjonalnym zespołem kartingowym UNIQ Racing.

Walka o tysięczne sekundy rozpoczęta #3

Na drugim miejscu finiszował Matys, który zapewnił sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacjach Debiutantów oraz Świętokrzyskiej.

Niezwykle ciekawie było w klasyfikacji Kobiet, w której rywalizowały cztery panie. Karolina Prucnal oba liczone czasy kwalifikacji miała o zaledwie jedną tysięczną lepsze od Pauliny Wojcieszak. Po wyścigach kolejność ta nie uległa zmianie. Zwycięzcą klasyfikacji Fighter okazał się Paweł Wojcieszak z dwoma wyprzedzeniami na koncie. Klasyfikację drużynową wygrała drużyna MRV Racing.

Walka o tysięczne sekundy rozpoczęta #1

- To była udana inauguracja, cieszymy się, że nasza liga nadal jest popularna, nie tylko wśród mieszkańców naszego województwa. Wypracowany przez ostatnie lata system zawodów zapewnia absolutnie równe warunki wszystkim kierowcom i jest chyba najbardziej sprawiedliwym wśród lig kartingowych w Polsce. Chcemy, aby kierowcy u nas rywalizujący mogli poczuć przedsmak profesjonalnego ścigania - mówi Mateusz Tutaj, zarządzający torem F1GOKART w Kielcach.

Podczas zawodów rozgrywany był również mini-turniej w symulatorach wyścigowych na konsolach, przeprowadzany przez firmę PLAY BOX.

Kolejne runda KLK zostanie rozegrana 4 marca. Tym razem rywalizacja będzie odbywać się na pętli odwróconej.

Informacja prasowa

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl