Halowy tor kartingowy Racing Center Łódź zaprasza w najbliższy piątek, 16 grudnia o godz. 19:00 na Challenge Special Edition - wyjątkowe zawody kartingowe, które mogą zadecydować o układzie polskiej klasyfikacji prestiżowego rankingu Sodi World Series Sprint Cup. Liderem narodowej punktacji jest Michał Ryndzionek z Jeleniej Góry, prowadzący minimalnie przed Arturem Pelem z Łodzi.

Seria SWS została stworzona przez renomowanego producenta gokartów Sodi. Francuskie wózki i to z topowej linii Prestige - model RX8 - są dostępne w Racing Center Łódź. W ramach Challenge SE odbędą się aż 4 osobno punktowane wyścigi. W każdym do rankingu SWS zwycięzca zdobywa ponad 1000 punktów. Łącznie będzie można ich zdobyć zatem ponad 4000, a w takim odstępie znajduje się aż pierwszych dwunastu kierowców. Polacy mają o co walczyć. Dzięki dużej popularności w naszym kraju, pierwsza czwórka polskiego Sprint Cupu może wywalczyć awans do Światowego Finału Sodi 2017 (może nawet więcej, jeżeli Polacy zajmą wysokie lokaty w międzynarodowym rankingu).

Wysoka stawka zawodów po raz kolejny w tym roku przyciągnie do Łodzi czołowych kartingowców halowych. Będzie to doskonała okazja do podpatrzenia najlepszej linii jazdy oraz techniki kierowców. Bezpośrednia rywalizacja z najlepszymi to także najbardziej rozwijająca forma treningu. Chętni do startu mogą zapisywać się w recepcji toru w dniu zawodów. Wpisowe wynosi 159 zł za start w jednej z dwóch kategorii wagowych do 85 kg i do 100 kg (start w obu kategoriach kosztuje 280 zł). W każdej z nich kierowca zaliczy 56 minut szybkiej jazdy 9-konnymi gokartami Sodi RX8. Uczestnicy z wagą poniżej minimalnej masy (w ubiorze i kasku) są doważani odważnikami, umieszczanymi w specjalnych szufladach w gokarcie dla wyrównania szans.

Sodi World Series rozstrzygnie się w Łodzi #2

W programie zawodów każdej kategorii widnieją dwie 8-minutowe sesje kwalifikacyjne. Na podstawie najlepszych pojedynczych czasów okrążeń w każdych kwalifikacjach, kierowcy zostaną przydzieleni do dwóch 20-minutowych wyścigów. Jeden odbędzie się w standardowym kierunku jazdy, drugi w przeciwnym. W trakcie wyścigów będzie trzeba zaliczyć zatrzymanie w pit-stopie, polegające na zahamowaniu na kilku sekund w specjalnie wyznaczonej strefie, którą można opuścić po zapaleniu się zielonego światła. Zdobycie punktów do SWS Sprint Cup wymaga dodatkowej rejestracji do każdego z wyścigów na stronie internetowej cyklu (http://www.sodiwseries.com/en). Tam też można bezpłatnie zarejestrować konto kierowcy, jeżeli po raz pierwszy startuje się w imprezie tej rangi. Zachętą do startu powinno być także to, że niedawno zmieniono układ toru w hali przy ul. Wydawniczej, dzięki czemu żaden z kierowców nie ma doświadczenia kilku miesięcy jazdy po tej samej nitce.

Racing Center Łódź zapowiedział już, że zawody 16 grudnia nie będą ostatnimi w tym roku. Do końca miesiąca planowana jest kolejna impreza z czterema punktowanymi wyścigami do SWS Sprint Cup. Z perspektywą zdobycia przeszło 8000 punktów - Łódź może być miejscem, gdzie zdecydują się losy polskiej klasyfikacji Sodi World Series.

HARMONOGRAM CHALLENGE SE (16.12.2016) 18:00 - 19:00 Oficjalne treningi (przejazdy według cennika toru) 19:00 Obowiązkowa odprawa 19:15 Start zawodów

• Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku normal (kat. 85 kg) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17083 • Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku reverse (kat. 85 kg) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17084 • Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku normal (kat. 100 kg) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17086 • Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku reverse (kat. 100 kg) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17087

Informacja prasowa

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl