W ostatnią środę przed Nowym Rokiem, Artur Pel z Łodzi wygrał wszystkie cztery wyścigi w ramach Challange Special Edition na torze Racing Center Łódź. Nieoficjalny mistrz Polski w kartingu halowym przypieczętował tym samym zwycięstwo w polskim zestawieniu prestiżowego rankingu Sodi World Series Sprint Cup, zajmując przy okazji 17. miejsce w światowej punktacji.

Przed zawodami Pel miał szansę na awans do czołowej dziesiątki międzynarodowego rankingu, co dałoby Polakom aż 5 miejsc w Światowym Finale Sodi World Series 2017. Byłoby to możliwe przy zwycięstwach 39-latka i frekwencji ok. 30 zawodników. Na hali przy ul. Wydawniczej w Łodzi do wyścigów SWS zarejestrowało się 25 uprawnionych w kategorii doważanych do 85 kg i 18 wśród doważanych do 100 kg. Na zawody przyjechali kierowcy z całej Polski, ale przy tej ilości uczestników czterokrotny mistrz Łódzkiej Ligi Kartingowej mógł tylko nieznacznie poprawić swój rezultat.

Swoje zrobił ponieważ w kat. 85 kg w wyścigu w standardowym kierunku był pierwszy przed zdobywcą pole position Adamem Szydłowskim (ze względu na zbyt niski wiek nieklasyfikowanym w SWS), Pawłem Kołodziejem i Mariuszem Książkiem. W przeciwnym kierunku, Artur w klasyfikacji SWS również triumfował, tym razem przed nieoficjalnym wicemistrzem Polski, Mateuszem Bartschem i swoim synem, Mikołajem Pelem.

W kategorii 100 kg również nie było mocnych na łodzianina, prowadzącego na Racing Center Łódź akademię kartingową. W standardowym kierunku drugi na metę wjechał menadżer RCŁ, Paweł Kołodziej, a podium skompletował Michał Gutt. W rewersie oprócz Pela najlepiej odnaleźli się Mateusz Bartsch i Piotr Głowacki.

Sodi World Finals 2017 odbędzie się w dniach 25-27 maja na francuskim torze Racing Kart Cormeilles pod Paryżem. Dzięki popularności SWS w Polsce, aż czterech kierowców z naszego kraju uzyskało kwalifikację do zawodów. Oprócz Artura Pela na światowy finał mogą pojechać Michał Ryndzionek, Krzysztof Krakowski i Remigiusz Drzazga.

  • Ranking SWS Sprint Cup 2016 (Międzynarodowy) - http://www.sodiwseries.com/en/sws-ranking.html?year=0&ranking_race_category=1&year=2016
  • Ranking SWS Sprint Cup 2016 (Polska) - http://www.sodiwseries.com/en/sws-ranking.html?ranking_race_category=1&ranking_country=164&year=2016
  • Challenge SE - wyścig SWS kat. 85 kg (kierunek normal) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17090
  • Challenge SE - wyścig SWS kat. 85 kg (kierunek reverse) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17091
  • Challenge SE - wyścig SWS kat. 100 kg (kierunek normal) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17088
  • Challenge SE - wyścig SWS kat. 100 kg (kierunek reverse) - http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17089

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl